Drėgmė studentų bendrabutyje: galimos pasekmės ir sprendimas
|Sklando tokia nuomonė, kad kiekvienas studentas privalo pagyventi studentų bendrabutyje. Neva tik tuomet pajaus ką reiškia studentiškas gyvenimas, studentavimas, vakarai su grupiokais, sunkūs rytai ir mokslai per naktis. Žinoma, tie, kurie atvažiavę į svetimą miestą studijuoti kraustosi tiesiai į nuomojamą butą irgi patirs visus studentiškus džiaugsmus, tačiau jiems gali netekti patirti visų studentiškų vargų. Iš dalies gerai, tačiau, juk studentais būname ne visą gyvenimą ir nesinorėtų praleisti bendrabučio naktinių išdaigų, eilių prie dušo ar tualeto ir ginčų dėl tvarkos. Juk tuomet atsiranda tiek bendrų temų su kursiokais, kurie taip pat gyvena bendrabutyje ir nori pasidalinti tokiais pat studentiškais rūpesčiais. Šį kartą aptarsime vieną iš tokių studentiškų bendrabučio problemų — drėgmę kambaryje.
Visi žino, kad senos statybos bendrabučiuose gyvenimo sąlygos kartais apkartina gyvenimą. Dėl per didelės drėgmės kambaryje daiktai ir rūbai įgauna drėgmės kvapą, būna šalta, o ypač sunku rytais, kai reikia palikti šiltus patalus, taip pat drėgmė pradeda taranuoti ir mūsų imunitetą, o kartu ir sveikatą. Drėgname ore susidaro puikios sąlygos daugintis įvairiems grybeliams ir bakterijoms. Drėgnos patalpos yra ypač pavojingos su kvėpavimo takais problemų turintiems žmonėms. Be viso to langai visuomet rasoja ir jaučiate nemalonų drėgmės pojūtį ant odos. Taigi, kaip atsikratyti nemaloniais pojūčiais ir problemomis kylančiomis dėl drėgmės?
Greičiausia ir paprasčiausias sprendimas — drėgmės surinktuvas. Tai toks nedidelis aparatas skirtas sumažinti kambaryje esantį drėgmės perteklių. Tiesa, jei patalpoje drėgna buvo ilgą laiką, tuomet ji ko gero jau bus spėjusi „pasižymėti teritoriją“ drėgnomis dėmėmis ant sienų, pelėsiais, pradėjusiomis pūti medinėmis detalėmis, baldais ir kt. Taigi, pradėjus naudoti drėgmės surinktuvą reikia kartu ir pašalinti visus drėgmės padarinius. Paprastai parduotuvėse galima rasti priemonių skirtų pelėsių šalinimui, kurie turėtų nebeatsirasti, jei namuose drėgmės lygis tilps į normas. Tam reiktų pasinaudoti drėgmės matuokliu, kad nereiktų spėlioti ar kambaryje ne per drėgna arba ar ne per sausa, nes sausas oras taip pat yra žalingas sveikatai. Žinoma sutvarkyti drėgmės problemą kambaryje kainuoja, tačiau nuolatos kimbantys virusai ir peršalimai kainuoja daugiau nei drėgmės surinkėjas.